Wycieczka do Rabki Zdrój

Utworzono dnia 29.06.2018

Zabawa jest najwyższą formą nauki! Dlatego uczniowie klas 1-4, 13 czerwca wybrali się na wycieczkę do Rabki Zdrój.  Pierwszym celem wycieczki był Rabkoland – park rozrywki dla dzieci, który mieścił w sobie wiele atrakcji. Wesołe miasteczko początkowo nie było takie wesołe, bo padał poranny deszczyk, jednak na szczęście nie trwało to długo. Panie z uśmiechem na twarzach i ze swoimi „magicznymi parasolami” pogoniły deszczowe chmury,  za których wyjrzało słońce… no i zaczęła się prawdziwa zabawa na atrakcje. Dzieci świetnie się bawiły, korzystając ze wspaniałej oferty od przejażdżek na najróżniejszych karuzelach dużych i małych, samochodzikach, kolejkach, po ogromny rurapark. Uczestniczyły także w warsztatach edukacyjnych  „Inne maski”, na których poznały historie masek od starożytności do współczesności.

Następnie wybraliśmy się na  seans filmowy do kina Śnieżka. Po zakończonym seansie wycieczkowicze nie mieli jeszcze dość wrażeń i pełni zapału na dalsze odkrycia ruszyli do Parku Jordana, gdzie znajdowała się Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych. Korzystanie z tężni polega na  spacerowaniu wokół drewnianej kolumny i wdychaniu solankowego aerozolu. Pozytywnie „naładowani” ruszyliśmy w drugą część parku, w której czekała na nas ostatnia już atrakcja: mieliśmy do wyboru skorzystanie z parku linowego lub jazdy na rowerowych gokardach w profesjonalnie  przygotowanych torach. Zabawy nie było końca. Uśmiechy, dobre humory nie opuszczały nas ani na chwile, pomimo wysiłku.

Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając że dzień był  wyjątkowo wyczerpujący, ale w 100% udany.