Szkolna Kasa Oszczędności

SZKOLNA KASA OSZCZEDNOŚCI  -  SKO, swoją działalność w Szkole Podstawowej w Wilkowisku rozpoczęła w październiku 2014 roku.

ZADANIA SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI

1.     Wyrabianie u uczniów nawyku świadomego oszczędzania, systematyczności i wytrwałości w gromadzeniu wkładów oraz celowego ich wykorzystania.

2.     Wyzwolenie u uczniów pomysłowości i przedsiębiorczości w zdobywaniu złotówek; popularyzowanie wśród uczniów wiedzy ekonomicznej ze szczególnym uwzględnieniem BS
w Limanowej.

3.     Organizowanie konkursów dotyczących oszczędzania oraz branie udziału w konkursach  organizowanych przez BS w Limanowej.

4.     Współpraca z Samorządem Szkolnym oraz pomoc i wspieranie różnego rodzaju imprez i akcji przeprowadzanych na terenie szkoły.

REGULAMIN SZKOLNEJ KASY OSZCZEDNOŚCI

1. Dowodem przynależności do SKO jest otrzymanie książeczki  oszczędnościowej oraz dokonanie pierwszej wpłaty , za pisemną zgodą rodzica – WZÓR PONIŻEJ.

2. Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy, nie mniej jednak niż 1 zł.

3. Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę do opiekuna SKO.

4. Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza się wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi  się dla każdego członka SKO.

5. W razie zgubienia książeczki SKO uczeń musi zgłosić się do opiekuna , który na podstawie karty wpłat i wypłat wystawia nową książeczkę SKO.

6. Opiekun SKO wpłaca oszczędzane przez uczniów pieniądze na szkolne konto SKO prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Limanowej/oddział w Jodłowniku.

7. Wpłaty na książeczkę SKO może dokonywać tylko właściciel książeczki.

8. Wypłaty z książeczki SKO może dokonać właściciel(w przypadku większych kwot tj. od 10 zł wzwyż wypłat dokonuje się za pisemną zgodą rodzica) – WZÓR PONIŻEJ

9. Za systematycznie oszczędzających uważa się tych członków, którzy wpłacają na książeczkę SKO co najmniej raz w miesiącu.

10. Członkowie SKO, którzy dokonują wpłat systematycznie oraz  gromadzą największą sumę pieniędzy w ciągu roku szkolnego mają prawo do nagród rzeczowych ufundowanych

przez BS w Limanowej.

ZGODA NA OSZCZĘDZANIE W SKO

Wyrażam zgodę na oszczędzanie na książeczce SKO mojej córce/mojemu synowi………………………………………………………….

Podpis rodzica

ZGODA NA WYPŁATĘ OSZCZĘDNOŚCI Z SKO

Wyrażam zgodę na wypłatę …………..złotych z książeczki SKO mojej córce/ mojemu synowi…………………………………………………..

Podpis rodzica

- KONKURS - RYMOWANKA O OSZCZĘDZANIU -

W grudniu rozstrzygnięto konkurs pod hasłem „ Najładniejsza rymowanka o oszczędzaniu” . Członkowie SKO , a szczególnie młodsi uczniowie podeszli do tematu profesjonalnie,

Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi gadżetami z BS w Limanowej, które zostały rozdane na apelu szkolnym.

Ułożone 4- wersowe wierszyki można czytać na gazetce SKO.

Opiekun SKO

Joanna Łyszczarz