Kolędnicy 2017

Tradycje kolędnicze w naszej miejscowości są mocno kultywowane zwłaszcza przez członków zespołu regionalnego i kapelę. W tym roku już po raz XI wzięliśmy udział w Gminnym w Konkursie Grup Kolędniczych w Jodłowniku w dwóch grupach wiekowych: dziecięcej jako pasterze z Wilkowiska i dorosłej, jako grupa kolędnicza z turoniem. Obie grupy zdobyły II miejsca.

Niestety tylko grupa dorosła zakwalifikowała się dalej, czyli na XVIII Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Zagrojcie ta turoniowi” w Kasince Małej; również zdobywając II miejsce i klasyfikując się dalej, czyli na 45. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej. Jest to Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych organizowany przez Bukowiańskie Centrum Kultury – nasza grupa z turoniem ostatecznie zajęła III miejsce oraz zdobyła brązową rozetę góralską.

Należy również nadmienić, iż zespół regionalny wraz z kapelą dostał zaproszenie na otwarcie Karnawału Góralskiego, czyli uroczystego przejazdu w konnym korowodzie ulicami Bukowiny, następnie już w Domu Ludowym jako pierwsza zaprezentowała się wilkowicka kapela.

Była to fajna i pełna wrażeń przygoda, udokumentowana ciekawymi zdjęciami w tym np. zdjęcie w lokalnej gazecie Tygodnik Podhalański.

Utworzono dnia 21.02.2017, 20:03