Caritas

Działające od 2011 roku Szkolne Koło Caritas, zostało założone z inicjatywy przybyłej do naszej parafii Siostry Racheli. Pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem młodzieży gimnazjalnej i zaczęła się wspólna działalność. Musimy wspomnieć, że ta działalność spotkała się z zadowoleniem naszych rodziców i ogromną życzliwością z ich strony oraz wsparciem, jakiego nam udzielają w każdej akcji. Patronem naszego Koła jest błogosławiony Edmund Bojanowski. Człowiek, który swoje życie ofiarował służbie innym ludziom. Pomysłowość i zapał naszego Patrona są dla nas wzorem.  28.03. 2012 roku oficjalnie zostaliśmy przyjęci do Caritas. Wtedy odbyło się poświęcenie sztandaru z wizerunkiem naszego patrona bł. Edmunda Bojanowskiego. Uroczystość uświetnił ks. dyr. Ryszard Podstołowicz, który wręczył nam legitymacje i koszulki. Logo naszego Koła to dłonie podtrzymujące serce namalował nasz starszy kolega Sławek Kurek.