Śniadanie daje moc

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM ZDROWEGO ŻYWIENIA

,,ŚNIADANIE DAJE MOC”

Już po raz kolejny klasy 0-3 zgłosiły swój udział w Ogólnopolskim Programie Zdrowego Żywienia pod hasłem ,,Śniadanie daje moc”. Program ten ma na celu wyrabianie u dzieci nawyków zdrowego odżywiania się, z uwzględnieniem warzyw i owoców, które mają zastąpić niezdrowe słodycze. Ma on także zwrócić uwagę dorosłych i dzieci na znaczenie odpowiednio zbilansowanego śniadania w całodziennym funkcjonowaniu organizmu dziecka. Dominujące hasło w programie czyli Śniadanie daje moc szczególnie podkreśla wartość pierwszego i podstawowego posiłku. Program zachęca również do kształtowania umiejętności samodzielnego przygotowywania go. W realizacji zadań tego programu, podkreśla się wagę współpracy rodziców ze szkołą. Trzeba przyznać, że Rodzice uczniów naszej szkoły, aktywnie uczestniczą w przygotowaniu Ogólnopolskiego Śniadania, co w znaczącym stopniu wpływa na jakość posiłków, estetykę i wzajemną wymianę doświadczeń. Dzień Wspólnego Śniadania jest obchodzony w szkole 8 XI i ma charakter wyjątkowy. Uczniowie przygotowują specjalne dekoracje, odpowiednie stroje i dzielą się z innymi przygotowanym zdrowym posiłkiem.