Światowy dzień jabłka w naszej szkole

Utworzono dnia 27.10.2023

Jesień to szczególna pora roku obfitująca w świeże dary sadów i ogrodów. Nasza szkoła od lat promuje zdrowe odżywianie, w którym dominują warzywa i owoce. Położona w sadowniczej gminie Jodłownik, chętnie korzysta z lokalnych zbiorów. Jabłko to przecież jeden z najpopularniejszych owoców na świecie. Żeby podkreślić wartości odżywcze i zdrowotne jabłek, uczniowie z klasy drugiej obchodzili Światowy dzień jabłka. Dzień ten obchodzony jest w Polsce 28 września, natomiast w niektórych krajach również 21 października. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie przebrani w czerwone i zielone stroje, poznawały ciekawostki i przysłowia związane z jabłkami. W nagrodę za wzorowo rozwiązany quiz jabłkowy, otrzymali odblaskowe jabłka z logo naszej gminy, oraz soczyste jabłka. Dzień ten był okazją do poszerzenia wiedzy o jabłkach oraz zachętą do ich codziennego spożywania ze względu na walory odżywcze i smakowe. Warto zapamiętać przysłowie ,,Kto codziennie jabłko zjada, tego lekarz rzadko bada” co oznacza, że jabłko to samo zdrowie.

Utworzono dnia 27.10.2023, 13:24

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.