Spotkanie z podróżnikiem

Utworzono dnia 13.04.2016
W dniu 21.09.2015 r. (poniedziałek) w naszej szkole odbyła się prelekcja podróżnicza, zaprezentowana przez geografa, podróżnika Pana Marcina Janika. Tematem prezentacji były Tatry – góry niezwykłe. Pan Janik omówił Tatry polskie i słowackie, podział Tatr (Tatry Reglowe, Bialskie, Wysokie i Zachodnie) ich zróżnicowanie krajobrazowe. Następnie różnorodność krajobrazów tatrzańskich, zlodowacenie w Tatrach i formy polodowcowe (stawy, żłoby polodowcowe), rzeźba krasowa (jaskinie tatrzańskie), panoramy tatrzańskie, najwyższe szczyty Tatr. Przyroda Tatr, piętra klimatyczno - roślinne, charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt. Gospodarkę w Tatrach: turystykę, pasterstwo, historyczne formy gospodarowania. Rodzaje turystyki w Tatrach, łatwe i trudne szlaki turystyczne, taternictwo, schroniska turystyczne. Uczniowie mogli również obejrzeć sprzęt służący do zimowej wspinaczki górskiej.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.