Skarby mórz i oceanów

Utworzono dnia 14.04.2016

Dnia 27 października 2015r. w sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce wystawa pana Stanisława Jantury pt. „Skarby mórz i oceanów”.

Wystawa pt.  „Skarby mórz i oceanów” to imponująca kolekcja licząca ponad 500 okazów  fauny i  flory mórz i oceanów zbieranych od około 30 lat w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego. W bogatym zbiorze można było zobaczyć m.in.: egzotyczną kolekcję ryb (np. ryby tygrysie z Afryki, najeżkę, papugorybę), jadowitego ślimaka, rozgwiazdy, rekina marmurkowego, szczęki rekina ludojada,  muszlę największego ślimaka na świecie- Syrnixa,  gąbki, pąkle, langustę, koralowce, skrzypłocza. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawej prelekcji o budowie i przystosowaniu zwierząt do  życia  na rafie koralowej. Dużo emocji wzbudziła możliwość dotknięcia okazów i obejrzenia ich z bliska. Dowiedzieli się również tego jak powstają perły, że muszelki to najstarsze pieniądze na świecie, że bursztyn to skarb tylko naszego Bałtyku.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.