Ojcowski Park Narodowy

Utworzono dnia 04.11.2018

Dnia 04 października  br, uczniowie klasy IV i V stali się prawdziwymi turystami i wybrali się na wycieczkę krajoznawczą szlakiem Dolin i Jaskiń Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem programu, który się cieszył wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających była Jaskinia Łokietka, znajdująca się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie poznali legendę związanym z tym miejscem, a w drodze powrotnej udali się do najbardziej charakterystycznej bramy skalnej – Bramy Krakowskiej.

Kolejnym punktem programu był zamek w Pieskowej Skale. Zrobił on na zwiedzających olbrzymie wrażenie. W sąsiedztwie imponującej budowli znajduje sie nietypowa skała, której kształt tłumaczy jej nazwę, czyli  maczuga Herkulesa. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji od przewodnika na temat tego piaskowca.

Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i zakupu ciekawych pamiątek.

W godzinach popołudniowych pełni nowych wrażeń, uczniowie  szczęśliwie wrócili do Wilkowiska.

Wycieczka Ojcowski Park Narodowy

Utworzono dnia 04.11.2018, 12:20