Niech Ziemia czystą będzie

Utworzono dnia 19.10.2017

Niedawno zakończyła się w naszej szkole akcja ,,Sprzątania świata”. Ważnym jej elementem była właściwa segregacja zebranych śmieci. I tutaj z pomocą najmłodszym uczniom klas I-III, przyszła firma ,,Traszkan”. Na zorganizowanym przez nią spotkaniu, przedstawiciele – pracownicy przybliżyli dzieciom problem zaśmiecania Ziemi. Przypomnieli o obowiązku segregowania śmieci i odpowiedniego ich składowania. Przedstawili kolorowe eksponaty, worki oraz inne pojemniki, które znajdują się w gospodarstwach domowych i  w miejscach użyteczności publicznej. Przypomnieli o ich przeznaczeniu. Podczas spotkania dzieci w sposób praktyczny mogły sprawdzić swoje umiejętności. W kilka minut posegregowały pełny worek różnych śmieci i odpadów, umieszczając je w odpowiednich pojemnikach. Wykazały się również zdobytą wiedzą teoretyczną, z czego były bardzo dumne Panie Wychowawczynie klas I-III. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez firmę ,,Traszkan”.

Utworzono dnia 19.10.2017, 21:02