W BAJKOWEJ KRAINIE – PRAWDZIWY ŚWIAT

Utworzono dnia 19.10.2017

Z takim przesłaniem 18 października 2017r., odwiedził naszą szkołę teatrzyk kukiełkowy ,,Tomcio” z Nowego Sącza. Zaproszeni widzowie z klas 0-III wraz z Wychowawcami, obejrzeli piękny spektakl pt: ,,Jaś i Małgosia”. Nowa odsłona tej znanej nam wszystkim bajki, przybliżyła dzieciom problem ochrony środowiska. Główni bohaterowie, Jaś i Małgosia, zachowywali się w lesie jak wiele współczesnych dzieci. Jedli słodycze i zaśmiecali las. Jednak w obliczu kary, podczas spotkania z Babą Jagą, zrozumieli swój błąd i przyrzekli, że będą dbać o przyrodę. Wspólnie z nimi najmłodsi obiecali, że ,,Będą strażnikami przyrody.” Wspaniała przygoda z aktorami i postaciami z bajki, zakończyła się piosenką:  ,,Bo Ziemia to wyspa zielona wśród innych planet, to dom ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany...”

Wiemy że świat bajki jest bliski najmłodszym widzom i czytelnikom. Dlatego warto wybierać takie bajki, które uczą i wychowują. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi dzieci, na globalne problemy związane z ekologią. Zapewne udało się nam w przedstawionej bajce odnaleźć współczesny świat, jego problemy, oraz dojrzewanie do właściwych postaw, czego najlepszym przykładem było spotkanie dzieci z Jasiem i Małgosią.

Utworzono dnia 23.10.2017, 19:41