Ślubowanie klasy I

Utworzono dnia 10.10.2017

,,JAK KWIATY DLA OGRODU- CHCEMY BYĆ DUMĄ NASZEJ SZKOŁY” -

-wychowawczyni klasy 1 Teresa Leśniak.

To przewodnie motto towarzyszyło pierwszakom na ich najważniejszej uroczystości  w szkole, 6 października 2017 roku i pozostanie w ich sercach przez całą edukację.  ŚLUBOWANIE KLASY 1  ,,jest wielkim wydarzeniem w życiu małych ludzi”. Wszystkie oczy zwrócone były na najmłodszych. Podziwiano ich piękne stroje, uśmiechnięte twarze, podniosły nastrój i napięcie oczekiwania na ten moment, kiedy zostaną pasowani na uczniów. Pani Dyrektor Helena Pietrzak serdecznie powitała zaproszonych gości, Wójta Gminy Jodłownik Pana Pawła Stawarza, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Sobczak, rodziców pierwszaków, Grono Pedagogiczne oraz całą społeczność szkolną. Prowadzący część artystyczną uczniowie Zuzia Leśniak i Piotr Cygal, z uśmiechem i spokojem przeprowadzili młodszych kolegów przez ,,mini egzamin” na  pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej w Wilkowisku. Każde  z dzieci wyrecytowało humorystyczny wiersz o swoich zaletach i umiejętnościach. Wykazały się wiedzą na temat bezpieczeństwa, ochrony przyrody i pracy w klasie pierwszej. Słowami prowadzącej : ,,I cóż powiedzieć egzamin zdany, takich pierwszaków chętnie witamy,” rozpoczęła się część oficjalna pasowania na ucznia. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom legitymacje uczniowskie i wyrecytowała piękne życzenia. Niespodzianką dla dzieci okazały się kuferki z pomocami dydaktycznymi, które zakupili dla swoich pociech rodzice. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów i nauczycieli. Pani wychowawczyni była dumna ze swoich wychowanków .

Utworzono dnia 11.10.2017, 19:04