„Śladami niezłomych”

Utworzono dnia 01.02.2018
W dniu 29.01.2018 odbył się w naszej szkole etap szkolny V edycji Małopolskiego Konkursu „ Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „NIL”. Celem konkursu jest propagowanie patriotyzmu postaci Witolda Pileckiego, „ochotnika do Auschwitz” i Augusta Emila Fieldorfa „NILa” jako polskich bohaterów narodowych. Upowszechnienie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej i powojennego podziemia niepodległościowego. Zainteresowanie uczniów materiałem ponadprogramowym, historią najnowszą Polski w latach 1939-1956 i zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. W konkursie wzięło udział 8 uczniów gimnazjum. Z klasy 3 gimnazjum 6 uczniów i z klasy 2 gimnazjum 2 uczniów. Rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności – otwarte i zamknięte. Można było wykazać się bardzo rozległą wiedzą o wyżej wymienionych bohaterach. Życzymy powodzenia!