Przedszkolaki z wizytą u strażaków

Utworzono dnia 24.09.2018

Dzieci z oddziałów przedszkolnych klas 0a i 0b z naszej szkoły wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowisku. Przedszkolaki przymierzały hełmy, siadały za kierownicą pojazdów strażackich, przechodziły przez przygotowane tory przeszkód i podziwiały sprzęt strażacki. Najwięcej frajdy miały podczas próby wodnej, gdyż strumień wody sięgał niemal do nieba i zadziwiał wszystkich swoimi rozmiarami oraz zjawiskiem tęczy, powstałej przy pięknej pogodzie. Dzieci wzięły również udział w zadaniu bojowym lania wody do celu. Niejeden chłopiec wypowiedział swoje marzenia o byciu strażakiem. Strażacy chętnie odpowiadali na pytania, które jak zwykle zadawały zaciekawione i podekscytowane przedszkolaki. Było to cenne spotkanie dla dzieci, gdyż dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka, na czym polega, kto może zostać strażakiem i jakie cechy charakteru powinien mieć strażak.

Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie wolno bez powodu dzwonić na numery alarmowe, które zostały przez dzieci utrwalone. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Utworzono dnia 25.09.2018, 07:28