Przedszkolaki w bibliotece

Utworzono dnia 08.10.2018

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (oddz. 0a i 0b) wybrali się na lekcję biblioteczną. Lekcja była wyjątkowa, ponieważ dla większości z przedszkolaków była to pierwsza wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci słuchały z uwagą Pani Krysi, która ciekawie opowiadała o pracy bibliotekarza, wysłuchały również informacji na temat korzystania z księgozbioru oraz zasad poszanowania książki. Dowiedziały się jak założyć kartę i stać się czytelnikiem. Maluchy chętnie przeglądały książki między innymi baśnie i bajeczki, które później sobie pożyczyli. Były również zagadki- zgaduj zgadula i tu wykazały się świetną znajomością baśni. Na pożegnanie dzieci otrzymały zakładki do książek i słodycze.

Wszystkie maluszki zostały zachęcone do odwiedzania biblioteki z rodzicami. My również będziemy odwiedzać bibliotekę. Pamiętajmy, że nawyk czytania należy kształtować w dzieciach od najmłodszych lat, a biblioteka może być w tym procesie nieodłącznym elementem.

Utworzono dnia 08.10.2018, 08:43

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.