Pielgrzymka klasy III

Utworzono dnia 21.05.2018

W dniu 10 maja uczniowie klasy trzeciej, którzy w tym roku po raz pierwszy przystąpili do Komunii Świętej wraz z rodzicami, księdzem proboszczem, siostrą Rozeliną i wychowawczynią wybrali się na pielgrzymkę, by podziękować za dar Komunii Świętej. Pierwszym celem pielgrzymów było uczestnictwo we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, gdzie oprócz zabytkowego klasztoru mogliśmy zwiedzić tutejsze muzeum etnograficzne i misyjne z ruchomą szopką. Muzeum powstało w 1975 roku przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zgromadzone eksponaty pochodzą z podróży misyjnych oo. Redemptorystów do krajów Ameryki Południowej, szczególnie Argentyny, Brazylii i Boliwii. Tematyka kolekcji jest bardzo szeroka: od ubrań i przedmiotów codziennego użytku, przez eksponaty sakralne, aż po faunę i florę. Muzeum Misyjne znajduje się w jednej z sal klasztoru, sąsiaduje z ruchomą szopką oraz muzeum tuchowskiego sanktuarium.

Następnie udaliśmy się do Jodłowej do Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Znajduje się tam łaskami słynąca figurka Dzieciątka Jezus, kopia "praskiej" figurki z kościoła karmelitów.

Po uczcie duchowej  był czas i na zabawę, gdyż kolejnym punktem, a zarazem przystankiem była Wioska Indiańska “Fort Wapiti”. Można powiedzieć, że wioska jest skansenem kultury Indian z Ameryki Północnej, gdzie dzieci i dorośli mają okazję poznać niepowtarzalną kulturę i sztukę Indian. Można tam było zobaczyć jak żyli Indianie, zwiedzić indiańskie namioty – tipi jak również zobaczyć tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń jak np. łuki, słynne tomahawki, maczugi a nawet broń palną.

Po zwiedzaniu i indiańskich zabawach przyszedł czas na kiełbaski pieczone na ognisku przygotowane przez rodziców.

Utworzono dnia 21.05.2018, 11:00

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.