Obchody 20 rocznicy Nadania Szkole Sztandaru

Utworzono dnia 09.10.2018

„Siebie samego doskonalić nie zapomnij”

T. Kościuszko

W atmosferę obchodów 20 rocznicy Nadania Szkole Sztandaru w dniu 3 października 2018 roku wprowadziła społeczność szkolną plastyczna dekoracja korytarza szkolnego o tematyce patriotycznej , nawiązującej do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wykonana przez uczniów pod kierunkiem pani Agnieszki Turkiewicz.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez księdza Stanisława Łasia.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Jodłownik Paweł Stawarz, Pani Alina Dyląg- Myszkowska, Pani Barbara Fiust i Pan Stanisław Czyrnek oraz Rodzice. Pani Dyrektor Helena Pietrzak na wstępie przypomniała historię Nadania Szkole Sztandaru w dniu 3 października 1998 roku. Pani Dyrektor przeczytała także list nadesłany z tej okazji  przez starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie Józefa Wojasa.

Uczniowie zaprezentowali widowisko artystyczne przygotowane pod kierunkiem Pani Barbary Dziadoń i Agnieszki Turkiewicz, do którego oprawę muzyczną przygotował Pan Michał Łyszczarz. Uczniowie w swoim programie artystycznym nawiązali do historii szkolnictwa polskiego i wilkowickiego. Na scenie pojawiły się postacie historyczne : Kanclerz Niemiec Otto von Bismarck, caryca Katarzyna II Wielka, Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, kosynierzy, dzieci ze strajku szkolnego we Wrześni i Bronia Kowalska – uczennica z Wilkowiska z początku XX wieku.

Bardzo podniosłą i wzruszająca chwilą było Ślubowanie uczniów klasy 1. Podzielili się oni z publiczności niemałą już wiedzą i wspaniałym przygotowaniem recytatorskim      i piosenkarskim, które szlifowali pod okiem wychowawczyni Pani Julii Mazanek. Pani Dyrektor pasowała ich na prawowitych uczniów szkoły ogromnym ołówkiem, który od wielu lat służy do tego obrzędu. Pierwszaki otrzymały też legitymacje szkolne i prezenty. A swoją przynależność do braci uczniowskiej przypieczętowały wpisem do Kroniki.

I tak minął kolejny świąteczny i historyczny dzień w naszej szkole.

Obchody 20 rocznicy Nadania Szkole Sztandaru

Utworzono dnia 09.10.2018, 16:15