„Nie pal przy mnie proszę”

Utworzono dnia 01.02.2018

„Nie pal przy mnie proszę” to program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III SP, który był realizowany na zajęciach z edukacji społecznej, w I semestrze przez klasy 2 oraz 3. Dzieciom w trakcie zajęć towarzyszyła wiewiórka Wiki, która pomagała np. znaleźć odpowiedzi na pytania: Co to jest zdrowie i od czego zależy? Co może szkodzić zdrowiu? I co robić gdy zdrowie jest zagrożone?

Dzieci w trakcie trwania zajęć były bardzo aktywne i pomysłowe, zawsze przygotowane do zajęć. Do jednego z tematów przyniosły swoje ulubione maskotki Świeżaki, mając na celu promowanie zdrowego odżywiania się i świadomość, że jedzenie warzyw i owoców jest bardzo korzystne dla zdrowia.

Finałem i podsumowaniem zajęć warsztatowych była praca dzieci w grupach: grupie czerwonej, zielonej i żółtej, w której miejsce wylosował sobie sam.  Każda z grup miała wykonać inne zadanie. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, pracowali w grupach ochoczo i z zapałem, uczyli siebie nawzajem, wymieniali doświadczenia. Oto tematy z którymi zmagały się grupy:

Grupa 1 czerwona: Temat: Nie pal przy mnie proszę, smog i dymy szkodzą naszemu zdrowiu

Grupa 2 żółta: Temat: Zdrowo się odżywiaj, uprawiaj sporty, dużo się uśmiechaj

Grupa 3 zielona: Temat: Chroń środowisko, dbaj o lasy i przyrodę

Dzieci uczestniczyły również w pogadance oraz oglądały filmy edukacyjne, których celem było wykształcenie postawy obrony przed biernym paleniem, zwracano również uwagę, że ktoś kto pali nie jest złym człowiekiem, a być może nie wie po prostu, że dym tytoniowi szkodzi jemu i innym.

Utworzono dnia 01.02.2018, 20:14