,,NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ"

Utworzono dnia 30.11.2017

Nasza szkoła dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich wychowanków. Dlatego wdraża i realizuje programy profilaktyczne już z najmłodszymi uczniami klas I-III. Jednym z nich jest Program edukacji antytytoniowej pod hasłem ,,NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”. Jest on realizowany w formie pięciu zajęć warsztatowych podejmujących tematykę zdrowia i radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu. Bardzo aktywnie realizuje ten program klasa 1 pod kierunkiem Wychowawczyni. Najpierw dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką, która opowiadała czym jest zdrowie i jak o nie dbać. Wykazały się przy tym bogatą wiedzą o zdrowych nawykach żywieniowych. W trakcie zajęć warsztatowych, najmłodsi poznali  maskotkę-wiewiórkę Wiki, która prowadzi ich po kolejnych stopniach wiedzy o zdrowiu. Razem z nią uczą się wierszy, malują, rozwiązują zagadki i krzyżówki prozdrowotne. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały plakaty o tematyce antynikotynowej, aby w środowiskach rodzinnych przedstawić problem i skutki biernego palenia tytoniu. Prace te zostały umieszczone na założonej przez klasę gazetce. Na kolejnych zajęciach 28 listopada, we współpracy z Biblioteką Publiczną w Jodłowniku, dzieci wykonały również wizytówki z napisem – prośbą: NIE PAL PRZY MNIE , PROSZĘ. Wizytówki te będą nosić przypięte do ubrania przez kilka dni (również w domu), żeby zwrócić uwagę otoczenia i najbliższych na problem palenia papierosów w obecności dzieci.

Mam nadzieję, że nasze działania przyczynią się do ukształtowania u dzieci postaw odpowiedzialności za swoje zdrowie i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu.

Utworzono dnia 30.11.2017, 21:02