LEKCJA ZDROWEGO ŻYWIENIA W KLASACH IV-VI SP ORAZ II–III G

Utworzono dnia 11.12.2017

W piątek  1 grudnia  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowawczej, która była poświęcona  zdrowemu odżywianiu.

Celem lekcji  było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, uświadomienie im jak ważne jest zdrowe odżywianie, zachęcenie ich do samodzielnego przygotowania posiłków oraz integracja szkolnej społeczności.

Podczas lekcji uczniowie sami przygotowywali   soki wyciskane ze świeżych owoców; sałatki owocowe i warzywne; zdrowe koktajle;  szaszłyki owocowe oraz  smaczne,  kolorowe  kanapki z serem, rzodkiewką, pomidorem, ogórkiem i  sałatą.

Na koniec można było spróbować efektów swojej pracy oraz degustować potrawy przygotowane przez uczniów każdej klasy.

Wszystkim bardzo smakowały soki oraz przekąski wykonane wyłącznie z owoców. Dużym wzięciem cieszyły się także mini kanapki .

Uczniowie przekonali się, że potrawy z owoców i dużej ilości warzyw, są nie tylko zdrowe, ale również smaczne.