Konkurs „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Utworzono dnia 07.05.2018
W dn. 30 kwietnia 2018 roku odbyła się w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach X Edycja Konkursu Historycznego „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” pod Honorowym Patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, którego organizatorem była Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Na początku uczestników konkursu powitała Małopolska Kurator Oświaty w Krakowie Pani Barbara Nowak. Tematyka konkursu obejmowała fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Czasami Stanisławowskimi. W finale wzięły udział 42, 3-osobowe reprezentacje szkół wyłonione w drodze eliminacji szkolnych. Zadania finału miały formę pisemnego testu, zawierały pytania zamknięte i otwarte. Zwycięzcami konkursu zostało 5 zespołów, które uzyskały najlepsze wyniki punktowe będące sumą punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów – członków zespołu szkolnego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie II klasy gimnazjum: Marcin Adamczyk, Natalia Kordeczka i Andrzej Papież. Pokonali trudny test bardzo dobrze i uzyskali 8 pozycję. Gratulacje! Każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci książek historycznych. W czasie pracy Komisji Konkursowej uczniowie uczestniczyli w pokazie filmu historycznego i zwiedzali Gorlice. Był również przygotowany poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili wyjazd i udział w konkursie. Opiekun naukowy – Barbara Dziadoń.

Utworzono dnia 07.05.2018, 22:27