JESTEŚMY BEZPIECZNI - PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ BEZPIECZNIE PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIĘ

Utworzono dnia 24.09.2018

Tematyką zeszłego tygodnia w Oddziałach Przedszkolnych w SP Wilkowisku było bezpieczeństwo: „Bezpieczny Przedszkolak”. Przedszkolaki skupiły uwagę nie tylko na znakach drogowych i szeroko pojętym bezpieczeństwie, ale przede wszystkim w bezpiecznym korzystaniu z drogi i przejść dla pieszych. Dzieci przed wejściem na ulicę uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo, i znów w lewo, ćwiczyły także przechodzenie przez jezdnię, na której znajduje się sygnalizacja świetlna, czyli rekwizyty wykonane przez Panie.

W tak ważnym temacie nie mogło zabraknąć pomocy strażaków, którzy pomagali nam aktywnie ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię, a przede wszystkim dbali o nasze bezpieczeństwo podczas tychże zajęć. Dzieci z dużą uwagą i skupieniem przechodziły przez przejście dla pieszych, miały możliwość obserwowania prawidłowych zachowań pieszych - dorosłych. W szkole natomiast uczestniczyły w zajęciach i pogadankach, podczas których zostały zapoznane z rolą i zadaniem policji, a także mogły obejrzeć film edukacyjny o pracy policjanta.

Miejmy nadzieję, że dzieci zapamiętają na długo jak bezpiecznie przechodzić przez zebrę, utrwaliły wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po chodnikach i drogach. Teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co nam mówią wybrane znaki drogowe.

Utworzono dnia 25.09.2018, 06:57