DZIEŃ PAPIESKI

Utworzono dnia 21.05.2018

W dniu  16 maja odbył się w naszej Szkole XVII Dzień Papieski pod hasłem:

„Ze świętym  Janem Pawłem II idźmy naprzód z nadzieją”

Akademię prowadzili uczniowie z klasy V. Przypomnieli nam, że Jan Paweł II był  człowiek, papieżem nadziei, całkowicie oddany Matce Bożej nieustannie żył                                w przyjaźni z Bogiem, wsparty łaską Bożą z nadzieją na lepsze przeżywał trudne dzieciństwo, młodość, pokonywał swoje słabości, starość, wierzył, że przed Nim wieczna młodość. Jan Paweł II mówił : Co to jest nadzieja? Co ona znaczy? Znaczy: »Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!« Zło można zwyciężać. To jest właśnie siła nadziei.

Uczniowie zachęcili nas do refleksji i zapytania siebie : Na czym ja opieram swoją nadzieję, komu ufam?

Mieliśmy okazję przypomnieć sobie życie i nauczanie świętego Papieża patrząc na filmiki ze spotkań z dziećmi, młodzieżą i innymi wiernymi.

Spotkanie ze świętym naszym Rodakiem ubogaciły pięknym śpiewem  dziewczęta ze szkolnego Chórku .

Na zakończenie Akademii poświęconej naszemu  Wielkiemu Rodakowi rozdano nagrody i pamiątki dzieciom i młodzieży, którzy wzięli udział

* w Konkursie Plastycznym „ Święty Jan Paweł II w pamięci mojej Rodziny”

- za zajęcie I miejsca dla : Mai, Weroniki i Piotrusia Furgał,  Julitki Sobczak

- za zajęcie II miejsca  dla :   Emilki Ligas z Rodziną,  Nikoli i Faustynki Burdek, Alberta Mirek, Zuzanny Leśniak