Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 18.11.2018

Akademia z okazji 100 rocznicy

Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość. W tym roku przypada setna rocznica tego święta. Uczniowie naszej szkoły uczcili tę uroczystość 08.11 2018 r. W tym dniu każdy uczeń ubrał się odświętnie, a niektórzy mieli przypięte biało – czerwone  kotyliony.

Uczniowie klasy czwartej  szkoły podstawowej  przybliżyli   historię naszej ojczyzny, a więc  okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z czasów zaborów oraz odzyskanie suwerenności. Część artystyczną uświetnił szkolny chórek, który zaśpiewał pieśni patriotyczne z tamtych lat, a uczniowie klas od 0 do 3 wyrecytowali piękne wiersze o naszej ojczyźnie.

Chcąc podkreślić rangę tego święta, pod koniec apelu swój repertuar przedstawili laureaci  Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „To jest Moja Matka, ta Ojczyzna”.

Akademię zakończyli pierwszoklasiści śpiewając pieśń o wolnej Ojczyźnie.

W tym dniu była podniosła atmosfera, chwila patriotycznego wyciszenia w zgiełku szkolnej codzienności.

Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 25.11.2018, 16:50

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.